Jak jsem strachu dala padáka a závislosti kopačky

22.9. 2018Šárka Simonidesová6466x0

Ještě před pár lety by mě ani ve snu nenapadlo, že se jóga stane mým životním posláním. Ale každý máme, jak někdy s oblibou říkáme, svou cestu. I když ta moje, vedoucí k hormonální józe a předávání této jedinečné sestavy dnes už 9 000 ženám, byla docela krkolomná.

Chtěla bych se s vámi podělit o svůj příběh. O tom, že i po 7 letech v domácnosti můžete začít budovat svou kariéru. O tom, že zdravotní problémy, vám mohou ukázat nový směr. O tom, že stojí za to postavit se svým vnitřním strachům. A když necháte věci volně plynout, začnou se dít věci. A že se děly.

Začalo to nenápadně

Moc ráda jsem jedla (to mi zůstalo) a sport pro mě byl sprosté slovo. Na gymplu jsem sem tam zašla na aerobik a na lekcích power jógy mě vždy nejvíc bavila závěrečná relaxace. V pozici Šávásána (česky mrtvola) jsem opravdu vynikala.

Jako žena profesionálního fotbalisty jsem procestovala kus světa, ale můj vztah k józe se zatím odehrával na úrovni videí s lekcemi power jógy. Občas jsem zařadila procházky a plavání, ale obzvlášť v Íránu nebylo pro ženu příliš příležitostí ke sportovním aktivitám.

Zdraví si ale nevybírá, a tak jsem musela začít něco dělat (2001–2009)

Když mi kolem dvaceti našli cystu na vaječníku, která byla velká jako tenisový míček(přesně 6,7 cm v průměru), své zdraví jsem důvěrou mě vlastní přenechala jiným, a léčila jsem se klasickou cestou západní medicíny. Na nějakou dobu mi pomohla hormonální substituce, po čase následovala konizace čípku a očkování proti rakovině děložního čípku.

Začala jsem se intenzivně věnovat tělu na fyzické úrovni a začala chodit do posilovny. Nechala jsem si sestavit tréninkový plán, najala si osobní trenérku, načerpala síly a odhodlání a začala makat. Zároveň jsem se vrátila k power józe a navštěvovala otevřené lekce.

Po nějaké době byly vidět výsledky a já se cítila skvěle i po psychické stránce. Dostala jsem potřebu prozkoumat lidské tělo skrz naskrz. Vydala jsem se na kurz pro osobní trenéry do uznávané školy Petra Stacha. Rozhodla jsem se, že se vydám na dráhu instruktorky fitness a trenérky kulturistiky.

Můj život se ubíral správným směrem, přesto jsem nešlapala po té správné cestě (2009–2012)

Vleklé gynekologické problémy se objevovaly pořád dokola a lékařské hodnoty nevycházely zrovna příznivě. Tehdy mi má kamarádka věnovala poukaz na víkendový seminář hormonální jógy, která mi v boji se zdravotními problémy skvěle zafungovala.

Objevila jsem i její účinky na psychiku a cítila jsem se plná energie. Necvičila jsem ji však pravidelně a seminář absolvovala nakonec ještě čtyřikrát! Byla jsem trochu lajdák, do toho prožívala různé životní kotrmelce, však to znáte.

Po sedmi letech zaměstnání jako „žena fotbalisty“ měl přijít zlom. Najednou jsem se o sebe měla postarat sama. Nevěděla jsem kudy kam, ale skvělé zázemí a šanci pro seberozvoj mi v té době poskytla společnost Dermacol. I když už zde nepracuji, dodnes na skvělou partu i sehraný pracovní tým, vzpomínám s láskou.

Chtěla jsem se dál vzdělávat v oblasti jógy, a tak jsem se přihlásila na lektorský kurz a začala se svými prvními otevřenými lekcemi klasické jógy a power jógy, to se psal rok 2010. Na kurzu pro maséry jsem se zase ujistila v tom, jak moc je péče o tělo a znalost jeho fungování důležitá. Utvrdila jsem se v postoji, že práce s tělem na vědomé úrovni má smysl a výsledky.

Jak jsem porazila své strachy a vydala se vstříc svému snu (2013)

A protože jsem od přírody povahou trochu blázen, dlouho jsem nelenila a rozhodla jsem se zavítat na kurz u samotné tvůrkyně sestavy hormonální jógy Dinah Rodrigues. Tato zkušenost mi přinesla více než jen seznámení se s lektorkou a získání certifikátu.

Překročila jsem vlastní stín obav a předsudků. Poprvé jet sama autem do cizí země? Absolvovat kurz v cizím jazyce s mezinárodní účastí zkušených lektorek jógy? Vnitřních strachů bylo víc než dost. Nakonec jsem svou osobní pouť sama za sebe bez závislosti na nikom a na ničem zvládla na jedničku a z Vídně si odvezla certifikát od Dinah.

Touha předávat sestavu hormonální jógy dál v Česku narazila aneb hodně pomalý rozjezd (2013–2017)

Zpočátku jsem semináře vedla pro dvě nebo tři ženy, někdy nepřišel nikdo. Jezdila jsem po celém Česku a hledala vhodné klientky pro svoje kurzy. Tak moc jsem chtěla nabyté znalosti předávat dál a pomáhat ženám s jejich zdravotními problémy podobně, jak to hormonální jóga umožnila mě. Nevzdávala jsem to a absolvovala další lektorský kurz věnující se pánevnímu dnu.

Ten mě v cestě pochopení ženství ještě víc posunul a mohla jsem i díky tomu poskytnout na seminářích něco víc. Zrodila se Cesta do krajiny pánevního dna, kurz, který se krásně doplňoval se sestavou hormonální jógové terapie.

Postupem času se sestava hormonální jógy stále více dostávala do povědomí českých žen, ale v první řadě přinášela ovoce účastnicím mých seminářů. Na základě zpětných vazeb od klientek začal rapidně stoupat i zájem o samotné semináře hormonální jógy.

Rozhodla jsem se opustit zaměstnání v Dermacolu a věnovat se hormonální józe naplno. Nebylo to hned, než jsem se odhodlala, trvalo to skoro 2 roky! Udělala jsem opět krok do neznáma a vydala se na cestu sama za sebe, bez zázemí velké firmy.

Někdy je to pořádné dobrodružství, ale to co mě nabíjí, jste vy všechny, mé hrdinky a bojovnice. Statečné ženské, které pochopily, že na to, abyste se cítily dobře a vydaly se na cestu k harmonizaci těla, hlavy i duše, není nikdy pozdě.

Má poutní cesta k sobě samé započala něco neskutečného a pro mě svým způsobem stále neuvěřitelného.

Snad každá žena, která si prošla mým víkendovým, ale i měsíčním seminářem, ve mně zanechala nesmazatelnou stopu, a bezesporu každá, která mi posléze poslala zprávu se slovy „Jsem v tom.“, „Mohu zase v klidu spát.“, či „Mám se díky tobě ráda.“ ve mně vyvolává úsměv, který se jako lavina šíří mými hodinami a  ovládá mé srdce.

Uvědomuji si ohromný tlak a pocit zodpovědnosti. Už to nejsem jen já, mé nadšení a láska k józe. Už jste v tom i vy! Za Světem hormonální jógy stojím já, Šárka Simonidesová, ale nestojím tam sama.

Za sebou mám tisíce šťastných žen, a před sebou další tisíce, které na své štěstí teprve čekají a já vám slibuji, že udělám maximum pro to, abyste na mých seminářích, našly přesně to, co hledáte, sebelásku a schopnost sebeuzdravení.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.