Objevte v roce 2019 pozoruhodné účinky orgánové sestavy

26.12. 2018Šárka Simonidesová638x0

Konec roku se blíží a já už mám v hlavě plno plánů na ten další – rok 2019. Možná už někteří z vás víte, že u mě delší dobu zraje projekt, který bych příští rok konečně chtěla uskutečnit. Je to myšlenka na semináře zaměřující se na orgánovou sestavu. Na základě mých zkušeností, praktických poznatků z množství vzdělávacích seminářů i setkání s vámi – mými klientkami ze seminářů hormonální jógy, jsem sestavila systém 12 cviků zaměřující se na revitalizaci jednotlivých orgánů.

K celkovému zdraví a harmonizaci vede jenom jedna cesta. Je to znalost vlastního těla, jeho přijetí a porozumění. Právě díky cvičení orgánové sestavy dráhu po dráze, orgán po orgánu dochází k uvolnění životodárné energie a protažení klíčových svalů a kloubů. Není to jenom fyzická práce, ale i ta duchovní. Při cvičení pracujete s vizualizacemi jednotlivých procvičovaných meridiánů a tak své tělo důkladně a vědomě prozkoumáváte i zevnitř.

Možná vůbec nevíte, co jsou meridiány ani si neumíte představit, co orgánová sestava představuje. Proto jsem sepsala tento článek, který toto cvičení zaměřující se na harmonizaci celého organismu přibližuje a vysvětluje. Abyste věděli, do čeho příští rok jít!

jak jsem se dostala k hormonální jógové terapii

Co jsou meridiány?

Rozvod energie v našem těle zajišťuje 12 párů energetických drah a 2 dráhy řídící. Meridiány jsou kanály spojující orgány mezi sebou, orgány s tělem a tělo se zevní energií. Každý z meridiánů má vstupní a výstupní bod. Někdy se jim také říká akupunkturní dráhy. To proto, že meridiány probíhají asi 3 až 5 milimetrů pod kůží a v určitých bodech vystupují na povrch v podobě akupunkturních bodů.

Představte si vaše tělo, jako stroj plný elektrických rozvodů. Obvody se šíří energie, která zajišťuje správné fungování stroje. Když se ale rozvod někde zanese nebo přeruší, dochází k poruše. Tato trochu technicistní představa vám může pomoci s pochopením toho, jak fungují v našem těle energetické dráhy neboli meridiány.

Meridiány na sebe ve skutečnosti navazují. Přechází z jedné dráhy na druhou, koncový bod jednoho je zároveň počátečním bodem navazujícího. Tvoří energetický oběh, můžete si ho představit jako kruh. Když ho rozdělíte na 12 dílů, každý představuje 2 hodiny ze dne. Jeden díl odpovídá jednomu akupunkturnímu meridiánu a jednomu vnitřnímu orgánu. Tento jednoduchý diagram znázorňuje biologické (orgánové) hodiny.

Harmonický průtok energie všemi drahami je základní kámen pro zdraví. Blokáda meridiánu může oslabit příslušný orgán a vést k rozvoji nemoci nebo může způsobit blokádu meridiánu předchozího. I proto je vždy důležité se zaměřovat na organismus jako na celek a nevěnovat pozornost pouze na jednotlivému orgánu.

Žijeme v uspěchané době, kdy se zapomínáme vědovat samy sobě.

Respektujte své orgánové hodiny

Energie v našich energetických kanálech proudí v časovém pořádku. Každý meridián souvisí s určitou denní dobou, kdy jeho energie vrcholí. Největší aktivitu má ve stejný čas i orgán k meridiánu náležící. V období svého maxima je orgán nejcitlivější a to je právě doba, kdy je na něj vhodné působit. Budeme-li respektovat náš vnitřní rytmus, můžeme se účinněji léčit s minimem vedlejších účinků.

5.00 –7.00   meridián tlustého střeva

7.00–9.00   meridián žaludku

9.00–11.00   meridián sleziny/slinivky

11.00–13.00   meridián srdce

13.00–15.00   meridián tenké střevo

15.00–17.00   meridián močového měchýře

17.00–19.00   meridián ledvin

19.00–21.00   meridián obalu srdce

21.00–23.00   meridián trojitého ohřívače

23.00–1.00   meridián žlučníku

1.00–3.00   meridián jater

3.00–5.00   meridián plic

Žijeme v uspěchané době, kdy se zapomínáme vědovat samy sobě.

Nechte se ohromit účinky orgánové sestavy

A protože máme 12 energetických drah, i sestava obsahuje 12 cviků. Každý z nich podporuje jednotlivý orgán a zároveň uvolňuje příslušnou dráhu.

Energie může volně proudit, nedochází k energetickým blokům a a předchází se problémům a onemocněním jednotlivých orgánů. Protahují se svaly a klouby, rozvádí se kyslík po celém těle a startuje se regenerace orgánů na buněčné úrovni.

Sestava účinně podporuje imunitu a působí na omlazení organismu jako celku. Upravuje a harmonizuje dýchací, trávicí a vylučovací proces. Pravidelným cvičením předcházíte únavě a nemoci. Přitom vám cvičení nezabere víc než 20 minut. Jako u každého cvičení, i zde, kladu velký důraz na dech a jeho plynutí.

V průběhu roku 2019 se můžete těšit nejen na nové semináře orgánové sestavy, ale i na celý seriál článků o jednotlivých drahách a tipech, jak zdraví svých orgánů vhodně podpořit. Teď už mi nezbývá než vám popřát krásný start do nového roku, ať je naplněný radostí, zdravím a harmonií.

Hormonální jógová terapie je vědomá cesta k sobě samé

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.